UK | RU

Заявка на ремонт

Усунемо запітніння у вікнах та дверях


При установці в квартирах, сучасних герметичних євровікон з пластику , дерева або алюмінію процес вентилювання квартири порушується , тому що дуже мало повітря просочується через закрите вікно (у 5-10 разів менше норми). В результаті пари води і вуглекислий газ залишаються в квартирі. Це призводить до задухи і конденсату на склопакетах і укосах в холодну пору року , дискомфорту . Необхідно чітко розуміти: ВИТЯЖКИ БЕЗ ПРИПЛИВУ НЕ БУВАЄ і навпаки.

Так що ж впливає на скупчення вологи на вікнах ?

• Не правильно, чи погано налагоджений повітрообмін в квартирі , з огляду на те , що вікна мають велику щільність .
• Нещодавно зроблений ремонт в новій будівлі. Підвищена вологість в приміщеннях зберігається протягом 1-2 років після будівництва.
• Деякі дії , що викликають підвищення вологості в самому приміщенні. Наприклад: постійна сушка білизни на батареях , киплячі каструлі на плиті.
• Використання неякісної фурнітури . Або не придатних для даної місцевості за технічними характеристиками склопакетів . Так само може причиною служити неправильна збірка склопакета.
• Ще однією з причин появи конденсату може служити неправильний монтаж вікна . Наприклад : неправильне запінювання швів. Дефекти , допущені при будівництві будівлі. Або вік будівлі понад півстоліття.
• Наявність великого підвіконня може стати причиною поганої циркуляції повітря в приміщенні.

Як же вирішити цю проблему ?

Все залежить від того місця , де випадає роса . Якщо всередині склопакета , то тут вихід один ; замінити неякісне вікно. Якщо волога випадає зовні, тобто на поверхні скла в кімнаті , то потрібно просто з'ясувати й усунути причину .
Якщо у Вас металопластикові вікна , кращий спосіб - це встановити зимове мікропровітрювання, а якщо у вас дерев'яні рами , може бути регулярне провітрювання . Не рідше двох разів на день по десять хвилин. Під час ремонтних робіт провітрювання рекомендується проводити частіше. Одним із дієвих способів поліпшити циркуляцію повітря - зменшити площу підвіконня . Підвіконня повинен перекривати батарею на половину. Якщо підвіконня перекриває всю батарею - воно перегороджує рух теплого повітря від батарей. Розташування штор , виявляється, теж може впливати на накопичення конденсату . Ідеальне відстань штори від підвіконня 5 - 10 сантиметрів , так як більш близьке розташування, також може перешкоджати проходженню теплого повітря . І ще необхідно знати при установці вікон , чим товще склопакет ( багатошарова конструкція ) , тим тепліше поверхню вікна , відповідно менше накопичується конденсат.


Автор Анатолій Базака