UK | RU

Заявка на ремонт

Заклинило ручку і не відкривається вікно

Дуже часто буває так що , якось криво закрили вікно , і не дозакрилі з боку верхньої петлі , а ручка при відкриванні стала на 45 градусів і далі не йде . І немає можливості відкрити або закрити вікно. Провести в поворотний стан , і закрити вікно неможливо.

Що можна зробити щоб відкриті вікно?

Перший варіант , якщо вікна на гарантії , звернутися до виробника і чекайте майстра.

Другий варіант - зняти ручку , визначити причину заклинювання і усунути її. Причина , до речі , може бути і не в ручці , а в замкової частини фурнітури. За місцем дивитися треба .

У поворотно - відкидної стулки , на торці , з боку ручки , є такий підпружинений "прапорець - важіль" званий - блокіратор відкривання стулки . Коли стулка відкинута або відкрита він пружиною відводиться убік і блокує фурнітуру в даному положенні . Але іноді він заїдає або користувач сам його мимоволі притискає і ручка "проскакує" правильне положення. Так ось цей важіль треба притиснути , направивши вздовж торця дверей . Тоді фурнітура розблокується і ручку можна буде повернути в потрібне положення.

Блокатор помилкової дії буває встановлений і в ножицях вікна , і при просіданні стулки фіксатор не дістає до штирька і ручка не поворачується. Надо підвести стулку шестигранником на пару витків.

Залежно від виду фурнітури вікна , ремонт стулки вікна , можете провести самостійно.
Можливо причиною , коли , заклинило ручку і не відкривається вікно , стала несправність фурнітури або які-небудь засори її . Тому якщо відразу розібратися не вдалося , то краще викликати майстрів , з ремонту вікон .


Автор Анатолій Базака