UK | RU

Заявка на ремонт

Усунемо тріщину на рамі вікна

Тріснула рама або стулка металопластикового вікна

Останнім часом в різних джерелах з'являється інформація про подібні проблеми , хоча раніше нічого подібного не було (і штапіки також вбивали , і температури в цехах були нестабільні, і профіль при зварюванні злегка деформувався ) . Але профілі "не тріщали" . У мене враження , що з'явилися якісь системні проблеми у виробників профілів.

Дозволю собі ряд здогадок , які жодною мірою не відкидають висловлені вище міркування, які звичайно теж можуть мати місце

1 . Усі профілі масово стали тонкостінними . Практично всі фірми мають системи з товщиною стінок , декларованої 2,8 мм а реально до 2,5 мм. Цьому як ми знаємо, сприяв і стандарт EN і, передратий з нього наш ДСТУ , що допускає таку товщину для категорії профілів В.
2 . Усі профілі масово стали більш крихкими (можливо і в межах допусків ) . У гонитві за дешевизною виробники стали масово збільшувати кількість крейди в суміші. При цьому виробники стабілізаторів за рахунок своїх ноу хау примудряються при підвищеній кількості кальцитов тримати в нормі параметри ударної в'язкості.
Я недавно розмовляв з виробником профілю . І коли я йому назвав цифру 8 % наповнювача , яка вважалася 10 років тому нормою , він розсміявся і сказав, що при такій нормі він би вже давно вилетів в трубу ...
3 . Дуже сильно зросла географія фірм - постачальників ПВХ і стабілізаторів . Раніше європейські фірми- виробники ПВХ профілів зазвичай купували ці компоненти виробів у одних і тих же фірм. Зараз зважаючи на нестабільність цін на світовому ринку, фірми просто бігають від одних виробників до інших. Не секрет , що влітку , коли євро був дуже дорогий , більшість українських виробників кинулося купувати сировину в США та Китаї . Можливо , параметри змінилися.
4 . Найбільш цікава здогадка наступна . Те, що я перерахував до пунктів 2 і 3 привело до того , що іноді дві палиці профілю , куплені у однієї фірми , але випущені в різний час , досить сильно відрізняються за параметрами . Наприклад , кожна з цих палиць має трохи різну температуру розм'якшення ( знову ж таки в межах норми ) ... І все - геометрія починає гуляти , профіль погано варитися ... Я таке якось спостерігав ...
5.При установці штапіка , монтажники часто плутають де і звідки той чи інший штапік , і починають мало не молотом забивати штапік в раму , і наслідки не змушують себе довго чекати. Або тріскається рама , або ламається п'ятка стиків рами з імпостом .

Що можна зробити з таким вікном, як усунути проблемму ?

Якщо за правилами , то вікна міняти потрібно , а тут , як Ви розумієте , "не знімаючи вікна" не вийде. Простіше коли це стулка (її можна зняти і в умовах цеху переробити , але а якщо тріщина на рамі , тоді доведеться виймати цілу конструкцію і знову таки везти в цех) . Якщо не знімати , то можна спробувати залити тріщини спеціальним клеєм , але як себе поведе це вікно надалі - ніхто не знає.

Ціна на ремонт такого вікна обумовлюються персонально при вигляді вікна !


Автор Анатолій Базака