Логотип

Професійний ремонт пластикових, алюмінієвих, дерев'яних євро вікон та дверей!

Години роботи

Ремонт алюмініевих та пластикових дверейРемонт дверей
Встановімо в вікна дверіВстановимо в вікна
Замінимо в дверях та вікнахЗамінимо в дверях
Ремонт євро вікнаЯкі вікна ремонтуємо

За безготівковим розрахунком регулювання та ремонт вікон або дверей не проводиться!

Як самостійно усунути неполадки у вікнах

Буквально кілька десятиліть тому вікна пластикові були ознакою розкоші , сьогодні вони з'явилися майже в кожній квартирі. Головними їх перевагами є довговічність і надійність. Проте в процесі експлуатації часто виникають різноманітні несправності , які вимагають проведення ремонтних робіт.

Однією з цих несправностей є складність при закриванні або відкриванні. В особливих випадках вікно взагалі перестає закриватися. Якщо проблеми подібного роду з'явилися , краще звернутися до фахівців. Ці проблеми , як правило, пов'язані з дисфункцією фурнітури . Вони дуже легко усуваються за допомогою звичайного регулювання , принцип якого однаковий, незалежно від виробника. Якщо стулка зовсім не закривається , не можна застосовувати силу. Перш за все, необхідно налагодити нижню петлю. Проблему дозволяє вирішити ослаблення притиску фурнітури.
Заборонено ремонтувати фурнітуру дилетантськими методами , адже це загрожує серйозними наслідками. Крім виходу фурнітури з ладу , стулка під час неграмотного розбору вікна може з отвору випасти , тому краще це справу довірити фахівцям .
Найчастіше стулки, через значний вік, самого вікна не закриваються. Вікно , швидше за все , встановлено було , як мінімум , років вісім тому , коли на вітчизняному ринку не було ще фурнітури , перевіреної часом , а встановлювали все підряд. Якщо ж вікна і забезпечувалися якісно фурнітурою , то не вистачало належного досвіду для її встановлення. До того ж у той час існувало безліч вікон сумлінного виробництва .

Тільки при діагностиці вікна можна визначити , чому воно не закривається. Якщо віконна стулка погано закривається і чіпляється за бокову або нижню частину рами , необхідно її закрити і підняти. Якщо стулка жодного разу не регулювалася , то зовсім не дивно , що вона провисла . Чим частіше відкривається стулка , ніж вона важча , тим більше вірогідність того , що вона провисне. У цьому нічого страшного немає , адже даний недолік зможе навіть дитина усунути. Найголовніше - своєчасно звернути увагу на дану проблему , для виправлення якої потрібно зняти декоративні пластмасові накладки з петель і оглянути їх верхній і нижній торець , а також регулювальний елемент , який може виглядати як зірочка , отвір для простої викрутки або отвір для шестикутника . Залежно від виду елемента знадобляться відповідні інструменти . Деякі типи фурнітури для регулювання мають спеціальні елементи на петлях.
Кожен елемент необхідно обережно підкрутити , після цього закрити і відкрити стулку . Якщо вона відкрилася і закрилася без зусиль , отже , все зроблено правильно . У такому випадку можна назад надіти на петлі декоративні накладки і радіти надійному функціонуванню вікна ще років п'ять.
Якщо стулка не закривається і бовтається на одній петлі , можна зробити висновок , що блокіратор помилкового відкривання не дозволяє йому відкритися в відкидне положення . При цьому якщо прибрати руки від стулки , верхня частина вікна буде завалюватися усередину. Якщо на стулку подує вітер , вона здатна вирвати нижню петлю . Причиною такого явища є відсутність блокіратора . Швидше за все , вікно було не дуже щільно притиснуте , коли ручка переводилася в поворотний стан . Таку проблему можна виправити , якщо повернути в відкидне положення ручку на 12 годин , а потім сильно притиснути до рами стулку. З такого положення необхідно знову спробувати повернути ручку. Якщо не допоможе , то потрібно викликати майстра , адже подальше самостійне втручання , швидше за все , виведе механізм фурнітури з ладу.
Якщо ручка не повертається , перебуваючи у відкидному положенні , в поворотний , до того ж є відчуття , що вона в щось впирається , не варто намагатися повернути її , застосовуючи силу , так як можна зламати фурнітуру . Причиною може бути те , що ножиці , розташовані у верхній частині стулки , вийшли з пазів. Щоб виправити цей дефект , для початку необхідно зняти стулку. Щоб зробити це правильно , необхідно зняти з петель накладки і натиснути на штифт верхньої петлі . Витягнути штифт обценьками або плоскогубцями . Потім обережно вийняти з петель стулку і поставити на підлогу , перевести на 12:00 ручку в відкидне положення . Якщо повернути ручку не вийде , то блокіратор помилкового відкриття потрібно буде подужати . У верхній частині стулки присутній елемент фурнітури , який називається ножицями , його і слід притиснути до ущільнювача . Притиснувши блокіратор , ручку на стулці потрібно перевести на 9:00 в поворотний положення.
Якщо ручка все ж не повертається, то ножиці потрібно трохи підняти вгору , щоб вони встали в пази. Потім , знову підібгавши блокіратор , потрібно небагато повернути ручку. Побачивши і зрозумівши , куди вставляються ножиці , ви без проблем впораєтеся з усуненням цієї неполадки .


Автор Анатолій Базака