UK | RU

Заявка на ремонт

Рятування від конденсату на вікнах

Конденсат на вікнах з'являється , в наслідок, порушення, або недостатньої вентиляції повітря

Що може бути гірше, коли відклеються від стіни шпалери, або калюжа води під холодним трубопроводом ? Все це призводить до гниття і розвитку цвілі . Уникнути подібних неприємностей допоможуть деякі поради :
У першу чергу перевірте якість існуючих витяжок природної вентиляції , можливо , вони засмічені . Зробити це можна за допомогою аркуша паперу або запаленої свічки : папір прилипне до витяжки , а полум'я свічки згасне. Якщо вас не влаштовує така витяжка , необхідно написати в домоуправління заяву.
Найоптимальніша домашня температура вважається ; 20-25 ° С. Вологість повітря не повинна перевищувати 30 %. Всі ці свідчення можна зняти , купивши термометр - гігрометр .
Продовжуючи перерахування , хочеться додати порада: якщо підвіконня сильно перекриває тепло від батареї до вікна , краще зробити в ньому отвори з пластмасовими гратами , спрямувавши їх стулки на скло.
Можна встановити в приміщенні влагопоглинач , він регулюється на певне осушення повітря .
Є ще один варіант , але він дорожче обійдеться ; встановити низкоемісіонний газонаповнений склопакет , що володіє певним захистом від вологи та холоду .

Як позбутися водяного конденсату (а разом з ним від калюж на підвіконні і вогкості в квартирі) і зробити так , щоб скло ніколи не промерзало ?
Суть проблеми в тому , що в зимовий період року , особливо коли на вулиці сильні морози , вікна в квартирах іноді сильно промерзають. Настільки, що на склі утворюється лід. Особливо це неприємно власникам склопакетів. Чому це відбувається і як цього уникнути?
У першу чергу , вікна промерзають , тому-що їх температура нижче температури "точки роси" ( скла не прогріваються ) . Тому пар і конденсується на склі. Причини цього :
1 ) Під час заміни вікон на пластикові або дерев'яні зі склопакетом разом з цим вікно поглиблюється. При товщині рами зі склопакетом 90-120 мм , товщина стіни звичайно 50-70 см. І що ? А те, що до скла не надходять конвекційні потоки теплого повітря , що йдуть від батареї. Скло виявляється ізольованим в ніші стіни , в непровітрюваній зоні в районі підвіконня.
2 ) При цьому багато господинь , бажаючи збільшити простір для квітів на підвіконні , під час заміни / ремонту вікон і підвіконь , роблять підвіконня, які виступають зі стіни, ще на 5-10 сантиметрів. Це ще більше погіршує ситуацію.
Простіше кажучи , всі біди від поганої вентиляції в районі віконної ніші . Якщо б повітря в ній активно перемішувався , то скло не охолоджувалося б так сильно , що б на ньому утворювався конденсатор т.

Щоб уникнути неприємностей з вікном , можна вжити таке.

Немає нічого дивного в тому , що власники новеньких пластикових вікон з настанням холодів стали помічати , що їх вікна "плачуть" . Звичайно , неприємна ситуація. Чому з'являється на склопакетах конденсат ? Хто в цьому винен? Чи можна це якось запобігти? Питань , без сумніву , багато.
Отже , давайте розбиратися , чому наші новенькі пластикові вікна "плачуть " .
Як правило , в більшості випадків конденсат з'являється через те , що в квартирі або будинку погана вентиляція . Швидше за все , будинок старої споруди , або просто вентиляція сильно засмічена . Досить часто при монтажі пластикових вікон надмірно поглиблюється проріз. За рахунок цього рами від радіатора зсуваються , тому скло, не отримує необхідного тепла , щоб прогрітися . До речі , підвіконник теж грає в цій справі не останню роль. Якщо він досить широкий , то він може бути перешкодою для теплого повітря. Якщо повітря, не досягає стікол , то вони починають "плакати".
Якщо на ваших підвіконнях красуються квіти , при цьому на стіклах ви спостерігаєте конденсат , то постарайтеся на час їх перенести в інше місце. Якщо "сльози" перестали з'являтися , значить , вашим квітам доведеться підшукати інше місце для зимівлі. Це пов'язано з тим , що квіти , що стоять на підвіконні , перекривають шлях теплому повітрю , при цьому виділяють власну вологу.
Не можна виключати , що при монтажі пластикових вікон були погано загерметизовані прорізи. З настанням холодів у щілини стало проникати холодне повітря . За рахунок того , що холодне повітря, почало взаємодіяти з теплим повітрям , з'явився конденсат. Тут вина повністю лягає на людей , які встановлювали склопакети. Як правило , від грамотності їх дій залежить якість пластикових вікон.

Як же вирішити дану проблему

Переважна більшість віконних фурнітур, зроблені з так званим режимом мікропроветріванія . Це означає , що при повороті ручки в положення на 45 градусів під кутом до горизонту вправо або вліво верхня частина вікна як би трохи відходить від рами і утворює щілину в 2-3 мм.
Через цю щілину багато тепла не піде , зате ніша буде провітрюватися. Зазвичай цього достатньо , щоб усунути утворення конденсату на склі. Якщо ваша фурнітура зроблена без цього режиму , є наступні способи щодо усунення неприємностей з вікном.
Перший спосіб - найпростіший і дешевий . Під час сильних морозів можна на підвіконня поставити пару свічників , ближче до скла. І поставити туди дуже повільно палаючі свічки (підійдуть товсті декоративні ) . Вистачить їх на десятки годин безперервного горіння - ваші витрати будуть мінімальні. Це забезпечить перемішування повітря у віконній ніші. Свічки також, не зроблять шкоди, рослинам на підвіконні , а будуть їм вельми корисні , оскільки будуть гнати до них вуглекислий газ - їх харчування . Важливо тільки , щоб листя не потрапило в полум'я свічки.
Другий , найпростіший спосіб . У період сильних морозів можна включати вентилятори (підлогові і настільні) , щоб ті створювали , рух повітря у віконній ніші. Встановіть на вентиляторі саму малу інтенсивність. Можна встановити вентилятор так , щоб він подавав потік повітря до кількох вікон відразу.
Третій, самий трудомісткий спосіб . Якщо ваше підвіконня не густо заставлений рослинами і ви відчуваєте стійку неприязнь до свічок , але любите дотепні технічні рішення , і любите майструвати , тоді можете змайструвати конвекційні екрани. Конвекційні екрани - це неширокі пластини , направляючі тепле повітря у віконну нішу від радіатора . Екран кріпиться під кутом 30-60 градусів до підвіконня . Тоді піднімається тепле повітря примусово направляється до скла. Попрацювавши , можна замаскувати такі екрани під елемент декору , бортик підвіконня і т.д.
Четвертий , хімічний спосіб . На сьогоднішній день в магазинах автокосметики можна знайти різні аерозолі - антизапрівачі . Ось ними - і можна обробити квартирні стікла , щоб ті не потіли . Тільки перед цим необхідно ретельно вимити і висушити вікна , а потім нанести на нього антизапрівач . Цей спосіб недостатньо хороший , адже антизапрівач - досить дорогий препарат і містить цілий букет специфічних хімічних речовин і з'єднань.
П'ятий , екзотичний спосіб . Можна наклеїти по периметру вікна тонку струмопровідну фольгу , плівку або нихромовую нитка , за подобою автомобіля, і подати не високу напругу , вистачить 12-24 В. Вийде "скло з електрообігрівом" , як в машині.


Автор Анатолій Базака