UK | RU

Заявка на ремонт

Фурнітура для вікон

Фурнітурою оснащується кожне вікно і двері

На фото показано назву деталей поворотно - відкидної фурнітури.

В даний час на будівельному ринку продаються безліч віконних фурнитур, які виробляються іноземними та вітчизняними компаніями. Чому потрібна фурнітура? Фурнітура - це певна комплектація механізмів, виконують дуже важливі функції з відкривання і закривання стулок у вікні. У комплектацію входять наступні елементи: тяги, петлі, кронштейни і т. д. Набір фурнітури може бути різним. Все залежить від режиму відкривання і закривання вікна. Це може бути фурнітура для вікон і дверей з поворотним, відкидним, поворотно-відкидним та ін. механізмами. Властивості і якість фурнітури впливають на роботу всього вікна. Якщо вона якісна і надійна, то і робота вікна буде ефективною і комфортною. У тому випадку якщо неякісна фурнітура і неграмотно підібрана, то вікно буде погано служити, продувати, пропускати вологу, стулки буде провисати. Фурнітура повинна випускатися з надійних металів, а зверху покривається спеціальним антикорозійним покриттям. Сьогодні багато компаній випускають досить якісну фурнітуру, яка виробляється на імпортних верстатах і обладнанні. Деякі вітчизняні компанії по виробництву віконних конструкцій постачають фурнітуру з Німеччині, Австрії та Туреччини. Європейські деталі відрізняються високою якістю і надійною роботою. Крім того, вони прості і легкі в експлуатації. Імпортна фурнітура володіє відмінними властивостями, а також її можна швидко і легко вмонтувати в конструкцію.

Про те що потрібно робити, коли у Вас заклинила стулка і не повертається ручка у вікні, читайте в статті і пробуйте самостійно відкривати.

Для віконних конструкцій встановлюються наступні елементи фурнітури: основна ручка, куточки, основний привід, з'єднувачі, запірні частини, петлі і ножиці. Основними частинами в наборі віконної фурнітури є механізми, що відкривають і закривають вікно у відкидному або поворотному напрямку. Набір фурнітури повинен бути укомплектований повністю і до набору додається детальна інструкція від виробника. Треба вибирати фурнітуру, що забезпечує відкривання стулок в поворотно - відкидному режимі. Це фурнітура володіє декількома точками притиску, тому сприяє збереженню тепла в приміщенні взимку і зниження проникнення вуличного шуму. Фурнітура для вікна вибирається з урахуванням того, які завдання вона має виконувати. Якщо необхідна блокування вікна від несанкціонованого відкривання, то купується фурнітура з більш посиленими захисними функціями- протизломна фурнітура. Виробники пропонують нові види фурнітури, які можуть посилити якості пластикових вікон. Також пропонуються так звана невидима фурнітура, яка покращує загальний вигляд віконних конструкцій. Можна також вибрати фурнітуру, яка додає вікна протизламні властивості, але така фурнітура обійдеться значно дорожче замовникам. Хоча навіть додаткові витрати не зупиняють замовників від покупки і сучасної багатофункціональної фурнітури.

Вибір віконної фурнітури відповідальний крок, адже від нього залежить, як надалі буде функціонувати вікно. Що ж ми розуміємо під словом «фурнітура»? Насамперед, це шпінгалети, ручки, різні запірні механізми, а також інші пристрої, які сприяють відкривання стулок, їх фіксації у встановленому положенні або їх замикання.

Фурнітура зустрічається відкидна, поворотні, поворотно-відкидна, протизламна, з функцією мікро-провітрювання.

При першому побіжному огляді металопластикового вікна фурнітура зовсім не кидається в очі, на відміну від профілю або склопакета. Але саме фурнітура значною мірою визначає якість вашого пластикового вікна і його подальшу роботу. Саме на неї припадає всі основні динамічні, а також механічні навантаження у віконній системі. 15% вартості готової продукції визначає фурнітура, її правильний вибір надзвичайно важливий і тому непростий для покупця. На даний момент ринок з лишком заповнений різними фурнитурными системами від всіляких виробників: це і ROTO, MACO, SIEGENIA, AUBI. За рідкісним винятком це німецькі, австрійські фірми, однак, зустрічаються на ринку, а виробники з Китаю, Туреччини, Росії. Вікна, вироблені в цих країнах, найчастіше просто копії західноєвропейських конструкцій. На що слід звернути увагу при виборі фурнітури. Насамперед, вона зобов'язана витримувати великі навантаження, бути досить зручною в обслуговуванні, мати функцію проти злому. Найголовнішою технічною характеристикою для будь фурнітури або запірну арматуру на вікні є її довголіття, міцність, і, звичайно ж, висока опірність до корозії.


Автор Анатолій Базака