UK | RU

Заявка на ремонт

Енергозберігаючі вікна: плюси і мінуси

По виду, енергозберігаюче скло нічим не відрізняється від звичайного віконного скла.

Неозброєним оком , навіть відразу і не визначити . У технологію цих вікон входить нанесення дуже тонкого шару із суміші оксидів рідкісноземельних металів. Таке енергозберігаюче скло ставиться з боку приміщення двокамерним склопакетом. Воно працює майже як термос , тобто підігріває повітря в будинку взимку і не нагріває влітку . Це є основною перевагою пластикових енергозберігаючих вікон.
Взимку : енергозберігаюче скло відбиває інфрачервоне випромінювання від нагрівальних приладів більш ніж на 95 %, тим самим повітря більше прогрівається в квартирі , стає затишніше холодними зимовими днями.
Влітку : енергозберігаюче скло відбиває теплове сонячне випромінювання , зберігаючи прохолоду в приміщенні , і не вимагає додаткового кондиціонування.
Захист від вицвітання : килими , шпалери , картини та інші елементи декору вашого будинку захищені від вицвітання , завдяки відбивающої здатності енергозберігаючих вікон.
Тим самим виходить , що такі віконні системи дуже економічні . Взимку дозволяють економити на додатковому опаленні , а влітку на кондиціонуванні і охолодженні повітря .

Як можна визначити , чи стоїть у Вас єнергозберігаючий склопакет?
Вчені встановили , що приміщення , які максимально відкриті сонячному світлу , покращують самопочуття людей. Тому у великих магазинах з заскленими фасадами спостерігається велика купівельна активність , в офісних будівлях - відмінна продуктивність .
Фахівці скляного виробництва вважають , що енергозберігаюче скло - це новий щабель в індустрії.

У наш час збереження тепла стає досить популярним напрямком . Використовуються всілякі підходи і методи , вводяться нововведення , покликані збільшити ефективність при зменшенні витрат . Різні способи збереження теплоти добралися і до звичайних вікон. Ці нововведення стають особливо актуальними в наш час , коли збільшення вартості енергоносіїв відбувається мало не кожен місяць.

Давайте розберемося : як домогтися максимального збереження тепла при використанні енергозберігаючого скла.

Почнемо з визначення: енергозберігаючим називається скло зі спеціальним напиленням на поверхні. Дане скло складається з полірованого флоатстекла .
Його покриття значно зменшує теплопровідність завдяки гарному відображенню теплових хвиль в інфрачервоному діапазоні. Енергозберігаюче скло візуально нічим не відрізняється від звичайного: воно також прозоро.
Його головна особливість ; висока теплоізоляція , яка перешкоджає високим тепловтратам за теплового випромінювання.
Нанесення низькоемісійних оптичних покриттів додало енергозберігаючі властивості склу . Дані покриття перешкоджають виходу довгохвильового теплового випромінювання ( опалювальні прилади ) , але вільно пропускають короткохвильове (випромінювання сонця). Існує 2 види таких стікол :
- E - скло; скло з м'яким покриттям , яке виходить після обробки готового скла. Головні мінуси ; чутливість до подряпин і неможливість довгий час знаходиться в сировинному ( вихідному ) стані. Висока вага і велика вартість склопакета ; головні недоліки даного способу .
- К- скло ; скло з твердим покриттям , яке наноситься при виробництві скла. Воно не боїться вологості і механічних пошкоджень. Головний його мінус ; менший ефект енергозбереження.
<!-- p -->

Давайте підсумуємо всі переваги енергозберігаючих стікол :

1 ) Зменшення тяги і холодного випромінювання;
2 ) Оптимізація сонячного тепла;
3 ) Не скупчується конденсат на внутрішній стороні вікна;
4 ) Відображення нейтрального кольору і велика світопропускність , аж до 80 %;
5 ) Зменшення витрат на опалення , поліпшення теплоізоляції приміщення .

Енергозберігаючі стікла ; це новий виток у різних програмах для зменшення втрат тепла , а також розумна інвестиція в теплоту і затишок.


Автор Анатолій Базака